Sünnet Düğünü

Sünnet Düğünü

Sünnet Düğünü

Sevgili Dostlar;

cağan_resimBu yazımda gelenek ve göreneklerimizin olmazsa olmazlarından sünnet düğününden bahsedeceğim.Ama oğlumun Çağan Özkan’ın sünnet düğününden. Aylar öncesinden planladığımız ve dün akşam nihayetlenen sünnet cemiyetimizden. Öncelikle tüm katılan Aile büyüklerimize, dost ve arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel ve bizim için anlamlı olan bu günümüzde bizleri yalnız bırakmadıkları için.

Sünnet Düğünü

Öncelikle, sanırım 3 ay önceden düğünün yapılacağı mekan ile ilgili araştırmalara başlamıştım ama aklımızda da tek bir yer vardı da İzmit’in en önemli eğlence mekanlarından biri olan Kocaeli Sanayii Fuarı içinde bulunan Şehir Restaurant. Bizim için ayrı bir anlamı olan bu yerde karar kıldık. Bizim için önemli diyorum çünkü 21 yıl öncede aynı yerde düğünümüz olmuştu sevgili Eşim Ayşen ÖZKAN ile.

Zaman hızla ilerlediği gibi düğün günüde geldi çattı. Günler öncesinden hem kendi içimizdeki yapılması gerekenler  hem de salondaki değişiklikler için çalışmalara başladık. Eşim salon düzen ile ilgili bir organizasyon şirketi ile anlaşıp bazı değişiklikler yapılmıştı salon içinde. Düğün sabahı oğlumla birlikte Saç tıraşı olmaya gittik. Tıraştan sonra arabamızı temizletip evimizin önüne geldik. Arabamızı süslemek için. Evde eşim araba süslerini hazırlamıştı. Bunlarla arabamızı süsledik. Artık düğün salonuna gitmek için son bekleyişimizi yapıyorduk. Evin önünden konvoy halinde kalkıp salona gitmek için. Saat 18:30 gibi konvoya katılacak olan dost ve arkadaşlarımız, ailemiz geldi. Hep birlikte kornalar çala çala düğün salonuna hareket ettik. En önde ben arkamda da yaklaşık 20 araba Şehir Restaurant’a geldik.

Sünnet Düğünü

Kapıda Kameraman ve fotoğrafçıların çekimleriyle içeri girdik. 21 yıl önce yaşadığımız bu güzel heyecanı oğlumun sünnet merasimiyle yeniden yaşıyorduk.

Anılar

İşte bu andan itibaren zamanın ne kadar acımasız olduğu, zamanın ne kadar hızlı aktığını anlıyorsunuz.

Tatlı heyecan

Gerçekten de tatlı bir heyecan yaşıyorsunuz salona girince. Ama sevgili dost, arkadaş ve akrabaların içeriye girip sizlerle aynı heyecanı paylaşması bizleri bir nebze rahatlattı. Bundan sonraki süreç daha önceden de konuşulduğu gibi neler yapılması gerekiyorsa onlar yapıldı. Yaklaşık olarak dört saat süren cemiyetimizin sonuna gelmiştik. Nihayetinde herkesin dağılmasından sonra en yakınlarımız ile birlikte mekândan ayrılıp evimize doğru yola çıktık.ceycag

Özel teşekkürler ,

Önce Allah’ın izniyle bize bu güzel günü yaşatan oğlum Çağan Özkan’a , Benim her daim yanımda olan ve o olmazsa tek başına asla başaramayacağım Sevgili Eşim Ayşen Özkan’a, biricik kızım Ceylin Özkan’a çok ama çok teşekkür ediyorum. Varlığınızla bana güç verdiniz. İyiki varsınız.

Ayrıca Cemiyetimize katılan tüm dost, arkadaş ve akrabalarıma çok teşekkür ediyorum. Bunun yanında İzmit’in en önemli eğlence merkezlerinden biri olan Şehir Restaurant’ın değerli yöneticilerine sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla

Esenkalın

 

 

https://youtu.be/3XqM9aUgpGA