SEO

SEO

SEO

Search Engine Optimization

Arama motoru optimizasyonu

Merhaba sevgili blog yazarı arkadaşlarım

Bugün sizlere son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz bir kavramdan SEO’dan bahsetmek istiyorum. SEARCH ENGINE OPTIMIZATION Arama motoru optimizasyonunun kısaltılmış halidir.

Bazen Adwords ile birbirine karıştırılabilmektedir.

Adwords reklamları için para ödediğiniz kadar ön planda olabiliryorsunuz.Seo çalışmasını bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Şimdi şunu sorabilirsiniz bana, Seo ve Adwords çalışması birlikte yapıldığında inanılmaz bir trafik alıyorsunuz ve çok kısa zamanda. Ayrıca reklam bütçesi ile doğru orantılı olarak Google ilk sayfasında yer alabiliyorsunuz. Adwords için ayırdığınız reklam bütçesi bittiğinde bu kez Seo Sessiz sedasısız arka planda çalışıp sizin tekrar iyi seviyelere gelmenize yardımcı olur ve sürekliliği olur.

Ayrıca gününüzde Seo bir iş sahası olmuş durumda günümüzde. Bununla ilgili internet üzerinde veya sosyal medyada bir çok yazı makale ve videolara rastlayabilirsiniz. Ayrıca bununla ilgili kurs merkezleride bulunmaktadır. İyi bir seo uzmanı olabilmenizin temelinde  Web sitenizin Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesiyle başlar. İnsanların, sattığınız ürünü aradıklarında web sitenizin birinci sayfada olmasını sağlayarak güven veren bir içerik ile ürün tanıtımı yapmanızı sağlar.

Seo maliyet açısından diğer reklam türlerinden , Adwords ve Banner daha kalıcıdır. Tek başına Seo uyguladığınızda bunun Google üzerindeki aktif çalışması aşağı yukarı 2-3 ay sonra başlar ama uzun süre kalıcıdır. Adwords ve Banner hizmetini ödediğiniz para kadar alabiliyorsunuz.

Özet olarak söylemek gerekirse ;

SEO çalışması yapılan web sitesi ADWORDS ile desteklendiğinde çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. İçeriklerinizin özgün olması kaydıyla (resim,video,yazı) makinesine dönüşür.

Günlük reklam bütçeniz ile birinci sayfada yer alan web siteniz, bütçeniz bitse dahi birinci sayfada kalarak ürünlerinizi tanıtmaya devam eder.

Yeniden pazarlama ile markanızı güçlendiren görsel ADWORDS reklamları göz aşinalığı yaratarak tıklama isteğini arttırır. SEO ile güçlendirilen bir web sitesi Google üzerinde güven ortamı oluşturur.

Bu blog yazımda teknolojiyi yakından takip eden arkadaşlarıma yakın zamanın mesleklerinde biri olan seo ile ilgili vermek istedim.Bunun dışında Adwords ile aralarındaki farkları anlatmaya çalıştım.

Yakın bir zamanda yeni ve farklı konulardaki yazılarımla buluşmak üzere ,

Sağlıcakla kalın