SDKM

SDKM

SDKM

Süleyman Demirel kültür sanat merkezi

Sevgili Dostlarım;

Bu yazımda SDKM bahsetmek istiyorum. İlçemizin en eski Kültür merkezlerimizden biri olan merkezi İlçemizde Yahya Kaptan yerleşkesinde yer alıp siz Tiyatro severlere hizmet vermektedir. Bende haftada 2 kez kızımın bale kursu nedeniyle bu kuruma gelmekteyim. Yaklaşık 8 yıldır bu şekilde devam eden bir alışkanlık benim ve eşim içim.

SDKM’ de tiyatro gösterilerinin dışında Okulların müsamere veya değişik etkinlilerde kullandığı buluşma noktası. Hemen hemen her gün bir etkinlik var burada.

Yahya Kaptan; Arasta Park karşısında yer alan kurumun aylık tiyatro gösterileri oldukça yoğun görünüyor. Çünkü ne zaman Kuruma gitsem bir etkinlik olduğunu görüyorum. Sevindirici.

Ancak bu yeterlimi? Değil tatbiki. Diğer yerleşkelerde de bu böyle olmalı diye düşünüyorum. Halkımızın daha çok ilgi göstermesi gereken Güzel sanatların kollarından biri olan Tiyatro’ya. Maalesef Sinemaya göre ikinci planda kalıyor tiyatro. Halkımıza bu gibi sanat merkezlerine çekmenin yoları olmalı diye düşünüyorum.

Bir arkadaşımın bir yazısını okudum geçen gün ;

Tiyatrosuz geçen bir “Dünya Tiyatrolar Günümüz daha kutlu olsun .”

ona hak vermemek imkansız. Ülkemizde maalesef bu konuyu ciddi bir şekilde anlatamıyoruz galiba. Umarım bu açığımız çok uzun sürmeden kapanır.

Ben şahsım adına Tüm Tiyatro sevenlerin 27 Mart dünya tiyatrolar gününü kutluyorum.

 

Kalın sağlıcakla ;

 

Adres :Yahya kaptan Mahallesi, Akasyalar Cd., 41050 Merkez/İzmit/Kocaeli

Telefon :(0262) 311 59 00