Hisar Optik

Hisar Optik

Hisar Optik

Değerli Arkadaşlarım ,

Bugün İzmit’in duayen gözlükçülerinden biri olan İsmail  Özhisar kardeşimi ziyarete gittim. Hem ziyaret hemde alışveriş anlamında. Kendisinin yeri Yahya Kaptan mahallesinde Demokrasi Cad.No:36 ve Çağın Göz hastanesinin hemen yanında bulunan HİSAR Optik. Uzun yıllardır arkadaşımdır. Yaptığı işi gayet iyi ve zamanında yapan iş ahlakını her zaman önde tutan müşteri odaklı çalışan bir  kişiliktir İsmail.

İki gün önce benim sahip olduğum web sitemin İzmitguide’ın mimarlarından olan sevgili kardeşim Tuncer Şen ile birlikte Çağın Göz Hastanesine muayeneye geldik. Duayen göz doktoru Op.Dr. Sayın Bekir Koç ‘a muayene olduk. Benimde yaklaşık 15 yıldır tanıdığım aynı zamanda aile doktorumuz olan Bekir beye Tunçer kardeşimi muayene oldu. Muayene, film vs. sonra Hastaneden ayrılıp hemen yanı başında bulunan Hisar Optike uğradık.

Hisar Optik

Her zamanki gibi sıcak ve güler yüzlü karşılandık. Daha sonra gözlük alımı için cam-çerçeve seçeneklerine bakmaya aralarından seçim yapma işlemine geçtik. Gözlük almak ben kendimden de biliyorum son derece sıkınıtlı bir süreç. Çerçevenin yüze uyumu, hangi çerçeveyi alacaksın hangi tür cam taktıracaksın başlı başına bir uğraş. Bu uğraş sırasında yanında bu işi minimum seviyelere çekecek bir gözlükçü arkadaşınızın bulunması son derece önemli. Benim gibi alışılmışlığa önem veren bir kişinin de başka bir yerde bu tür bir alışveriş yapması pek mümkün olamıyor. Örneğin insan berberini ne kadar zor değiştirirse veya çay içtiği kafeteryayı nasıl benimsiyor ve değiştirmesi çok zor oluyorsa gözlükçüsünü değiştirmekte o denli zor oluyor. Değiştiremiyorsunuz aslında. Bundan sonra diğer dostlara arkadaşlara tavsiyeleriniz oluyor. Satıcıdan alacağınız elektrik çok önemli. Bizler bu elektriği uzun seneler önce aldık ve süreç Hisar Optik ile devam ediyor.

Teşekkürler İsmail Özhisar ve değerli çalışanları

Sevgili Dostlarım ,

Gözlük alım işiniz olduğunda sevgili İsmail’e uğramanız yeterli. Kendinizi çok rahat bir ortamda bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.Eğer aracınızlada gitme gibi bir durumunuzda olursa hastanenin hemen yanında ve karşısında park yapabileceğiniz alanlarda bulunuyor bu anlamda da rahatlık var.

Keyifli alışverişler dilerim.

Hoşçakalın,

Esen kalın

Enis ÖZKAN